Што бевте во минатиот живот (хороскоп)

reinkarnation_450

Многу често , понекогаш ќе си кажете дека одредена работа не ви е судена, но тоа најверојатно ќе се случи или се случило во друг некој друг живот , а ние ќе ви откриеме кој сте биле тогаш и што ќе се случи во иднина.

Д-р Константин Котротков, професор по компјутерски науки , и биофизика при Државниот Универзитет за информатички технологии, Механика и Оптика во Санкт Петербург, успеа да ги регистрира промените во човековото тело при смртта.

Неговиот тим и тој покажаа дека енергетскиот облик тогаш го напушта телото, и Коротков тоа го нарекува човечка душа , вели рускиот научник и истата може да ја преживее смртта и се повторно се раѓа во ново тело во следниот живот .

Иако мејнстрим науката недвосмислено ги негира ваквите тврдења, КОтротков прв пат прави експеримент и докажува емпириски, па ако постои реинкарнација може да дознаете што сте биле во минатото и што ќе бидете во следниот живот.

Трагачи по среќа

Година: 1927 , 1936, 1945 , 1954, 1963 , 1972 , 1981 , 1990 , 1999, во 2017 година, 2008 година.

Минато : Во претходниот живот тие биле крал , цар , владетел или му припаѓале на висококото благородништвото.

Сегашност: Просперитетот ви бега. Во втората половина од животот ќе имате подобра среќа на крајот ќе бидете со среќна судбина. Со страсната љубов кон спротивниот пол , но не промискуитетна . Сите сегменти се во потрага по среќа и длабоко задоволство.Склони сте кон депресија.

Иднина : Следниот живот ќе го поминат во планините како пустиник или екстремни спортисти.

Романсиери

Година: 1926 , 1935, 1944 , 1953 , 1962 , 1971 , 1980, 1989 , 1998, 2007 , 2016.

Минато: Во предпоследниот живот сте биле син на демонот , а во последниот канибал . Сте поминале многу време лутајќи низ световите.

Сегашност: Можно е дека ќе бидете писател на љубовна драма или хорор роман. Имате силна харизма и може да станете политичар, говорник или презентер. Зборувате малку, но остро, и поради своите необични зборови често ќе се среќавате со завист и омраза.

Иднина: Во паралелен универзум , ќе бидете дух,а во овој монах.

Уметници

Година: 1925 , 1934 , 1943 , 1952 , 1961 , 1970 , 1979 , 1988 , 1997, 2006 , 2015

Минато: Во некои од минатите животи сте биле диктатор кој бил погубен од илјадници луѓе , тогаш сте биле канибал, и на крајот слон.

Сегашноста: Никојпат не ви се доволно пари, моќ , слава … ти си неопределен и амбивалентен. Можно е дека ќе имате неколку бракови.Внимавајте од луѓе кои сте ги понижиле , во еден од следните живот тие би можеле да бидат богати и да ви се одмаздат.

Иднина: Во некој од следните животи ќе се бидете уметник.

Љубовници

Година: 1924 , 1933 , 1942, 1951 , 1960 , 1969 , 1978, 1987 , 1996, 2005 година, во 2014 година.

Минато : Во претходниот живот , сте биле наложница на царот.

Сегашност: Често ќе се чувствувате како роб на љубовта. Поднесувате големи жртви за партнерите. Поуздан и искрен пријател, добар човек. Сепак, вие се стремите кон негативната перцепција на реалноста, и затоа понекогаш сте циничен или саркастичен .

Иднина: следната инкарнација ќе биде манекен/ка.

Ексклузивно!


По најавата за промотивните активности поврзани за новиот албум на DJ PeteSun, кој официјално ќе излезе на пролет, утре (21.12. 2012) на публиката ќе и биде претставен новиот видео проект   Humanity, како вовед во една нова ера во која завршува едно лошо време, а започнува нов циклус на златно доба во кое преовладуваат љубовта и хармонијата,  а ние жителите на Планетата ќе бидеме сведоци на сите убави промени кои следат.

Ова е проект кој вреди да се погледне и слушне, бидејќи отвара една нова димензија во нашето секојдневие преку пораката за љубов, разбирање и почит на човештвото .

Кој е PeterSun?

Mузичката кариера ја греадеше во Америка,  како resident во познатите клубови во Лас Вегас, и во 10 годишната истрајна кариера настапи со своите сетови, во повеке од 40 држави низ светот.

Првиот албум „Relaxation guaranteed“, кој беше издаден од македонската продукција Трето уво под менаџерство на Иво Јанковски,  беше промовиран многу успешно и постигна светска популарност од страна на љубителите на електронската музика насекаде.

Со нетрпение го очекуваме неговиот втор албум кој сигурно ке не остави без здив

Засега еве една трака од новиот материјал на PeterSun  која е голема порака до целото човештво и вреди да се одвои внимание.

petersun vs. chaplin – humanity (official video)

Тепачка наместо муабет

Таман човек ке помисли дека пониско неможат да паднат, тие со сета сила и со сите ресурси ќе те демантираат дека грешиш, можат тие уште пониско, нивното дно е подлабоко од дното на обичниот човек.

Вчерашното однесување на лицето Б.Ц. и денешното однесување на неговите послушни поданици, само покажува дека СДС  (ако партијата ја замислиме како едно тело) ја губи контролата врз себе и почнува својата деструкција да ја насочува кон себе, ако знаеме дека 20 години таа лоша вибрација беше насочена кон народот, кон Република Македонија, денес веќе почнува да се јаде себе си, како рак рана.

Се однесуваат како неандрталци, како луѓе формирани далеку од цивилизацијата, или  оние што ги плаќаат сватија дека со оваа политика нема да можат лесно да излезат на крај, па сега ги притискаат по секоја цена да ја дестабилизираат економската политика, всушност политиката воопшто . Сватија дека неможат да си играат со името, неможат да си играат со економијата, политиката добро оди, меѓуетничките релации се задоволувачки и нормално е да очекуваме дека ваквиот развој на државата на некого не му одговара, но на Кого, на Бранко, или на тие што го плаќаат. Мислам дека лицето Б.Ц. веќе нема сили да води една партија, па неможејќи да се соочи со поразите кои ги преживува во последните години, човекот  почнува да се губи помеѓу желбата да владее и желбата да ги задоволи „инвеститорите“, и соочувањето со за него болната реалност ВМРО – ДПМНЕ.

Наместо да седнат и да работат како конструктивна опозиција, а со тоа да и помогнат и на власта да може да увиди каде реално греши и да се поправи за добро на сите, СДС само сака да го симне ВМРО-ДПМНЕ од власт, за да може они да бидат владетели, а што нудат за тоа, направија ли план како ќе ја водат државата ако дојдат некогаш на власт, или за тоа ќе мислат понатаму, сега е битно да се седне на тронот. Но со вакво деструктивно однесување ние граѓаните на Македонија гледаме дека СДС како партија не се способни ни сами со себе да се водат, а не држава да им се довери. Јас имам деца кои сакам да живеат во Држава со иднина, не во држава каде што политичарите се однесуваат како недоветни и деструктивни  малограѓани кои проблемите ги решаваат со насилство во отсуство на аргументи.

Или пак, така им е наложено од соседите кои многу ги љубат, а?

tepacka1

Што би сториле да сте на мое место?

Една од најризичните работи што можете да ја направите е да изјавите: ‘Имам 10,000$ долари. Што да направам со тие пари?’ Проблемот со објавувањето дека не знаете што да сторите со парите е дека на тој начин ќе привлечете милиони луѓе што ќе знаат што да направат со парите-ќе ги земат.
Мнозинството луѓе сакаат некаква волшебна формула. Луѓето кои сакаат да им се каже што да направат со парите често прифаќаат совет од некој типичен финансиски советник, кој ќе им каже да штедат, да излезат од долговите и да ги распоредат парите. Доколку барате некој да ви каже што да направите, најчестиот одговор што ќе го добиете е дека најумно е да живеете под својот стандард. Постапете така, но доколку ова ви се чини привлечно.
Луѓето кои трагаат по волшебниот одговор најчесто се вид луѓе кои инвестираат за да не загубат. Често се ужаснати од помислата да не погрешат. Доколку и вие сте од тој вид луѓе, пронајдете некој кој ќе го има волшебниот одговор за вас и дајте му ги парите

titrebam
mk4d.think.mk


Македонија декодирана

YouTube Preview Image

Древните херои не ни размислувале материјалистички, и за да можеме ние воопшто да ги одгатнеме пораките кои ни ги оставиле нашите дамнешни и славни предци, треба да се обидеме да го разбереме начинот на кој тие ги формирале своите увиди во природната реалност